• Ogrzewanie podczerwienią
  • Ogrzewanie podczerwienią
  • Ogrzewanie podczerwienią

Ogrzewanie marmurowe - kamienne


Grzejniki z kamienia naturalnego to ogrzewanie elektryczne najnowszej generacji. Nasze płyty grzewcze to, współcześnie coraz bardziej popularne, promienniki podczerwieni, które ogrzeją Państwa mieszkania czy biura energooszczędnie i ekonomicznie. W jaki sposób? Promiennik marmurowy lub granitowy to grzejnik, który oddając ciepło napromieniowuje nim sprzęty i przedmioty w pomieszczeniu, a także podłogi i ściany. Jest to sposób na ogrzanie pomieszczeń na dłużej i, co istotne, przy użyciu mniejszej ilości energii. Promienniki podczerwieni nie powodują ruchu powietrza w górę (ponieważ go nie ogrzewają, jak zwykłe ogrzewanie), dzięki czemu zapobiegają unoszeniu się kurzu oraz alergenów, a także nie wysuszają powietrza, w przeciwieństwie do grzejników tradycyjnych. Ogrzewanie podczerwienią dobrze wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Promienniki są polecane zwłaszcza dla osób ze skłonnością do alergii, astmy oskrzelowej oraz innych chorób dróg oddechowych.

 

Wysokiej jakości termostaty instalowane przy naszych grzejnikach pozwalają precyzyjnie sterować temperaturą w pomieszczeniu, zgodnie z Państwa oczekiwaniami i upodobaniami. Ponieważ promienniki nie powodują unoszenia się nagrzanego powietrza (różnica temperatur pomiędzy podłogą a sufitem wynosi nie więcej niż 2 stopnie) znacznie szybciej udaje się osiągnąć zadaną temperaturę w pomieszczeniu, co skutkuje wyłączeniem grzejników przez termostat. Ogrzewanie podczerwienią, dzięki swej specyfice, powoduje również, że czujemy się dobrze i jest nam ciepło przy niższych temperaturach, niż w przypadku ogrzewania pomieszczeń w sposób tradycyjny, a to również zmniejsza zużycie energii przez nasze grzejniki.

 

 

Koszt instalacji ogrzewania marmurowego jest znacznie niższy niż innych systemów grzewczych, wymagających zainstalowania kotła oraz elementów rozprowadzających ciepło z kotła po całym mieszkaniu. Co bardzo istotne, na instalację ogrzewania z kamienia naturalnego można otrzymać dofinansowanie z funduszu ekologicznego.

Grzejniki marmurowe i granitowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie jakość oraz ekologię na równi z estetyką i elegancją. W naszej ofercie posiadamy kamienie w różnych odcieniach, idealnie dopasowujące się do każdego pomieszczenia i wystroju. Na specjalne życzenie Państwa grzejniki mogą mieć niestandardowe kształty czy wzory. Na płyty marmurowe można również nanieść napisy, obrazy lub zdjęcia, dzięki czemu powstaje niezwykle indywidualny i oryginalny produkt. Grzejniki dekoracyjne to rozwiązanie stylowe i nowoczesne.

 

Wycena ogrzewania

Ogrzewanie kamienne

Kontakt e-mail

Copyright © 2013 Neone MAXTHERM - Ogrzewanie Marmurowe | ul. Syrokomli 2, 44-300 Wodzisław Śl. tel. 32-750-58-36 kom. 503-876-774 email: