• Ogrzewanie podczerwienią
  • Ogrzewanie podczerwienią
  • Ogrzewanie podczerwienią

Montaż

Promienniki podczerwieni naszej firmy można zamontować zarówno w pozycji poziomej jak i pionowej, nie ma to wpływu na jakość pracy grzejnika czy temperaturę w pomieszczeniu. Ważne jest aby tabliczka znamionowa znajdowała się w miejscu widocznym i łatwo dostępnym.

Podczas montażu płyt grzewczych w łazienkach oraz innych wilgotnych pomieszczeniach należy zadbać, aby termostat był możliwie najmniej narażony na wilgoć czy zalanie. Ważne jest również, aby podczas kąpieli nie zachodziła możliwość przypadkowego dotknięcia elementów elektrycznych.

Do grzejników marmurowych firmy Maxtherm nie trzeba instalować dodatkowo ekranów zagrzejnikowych odbijających ciepło, ponieważ izolacja stosowana standardowo w naszych promiennikach jest w tym względzie całkowicie wystarczająca.

Termostat można zainstalować w dowolnym miejscu pomieszczenia, jednak jeśli ma się znaleźć w znacznej odległości od płyty grzewczej polecamy wybór termostatu bezprzewodowego, co znacznie ułatwi instalację.

Uwaga! Podłączenie grzejników do sieci elektrycznej może być wykonywane jedynie przez elektryka, posiadającego ku temu stosowne uprawnienia.

Podczas pierwszego użycia płyty grzewczej należy rozgrzać ją na 15 minut, po czym wyłączyć na kolejne 30 minut, aby ostygła. Czynność należy powtórzyć 2-3 razy. Po takim przygotowaniu grzejniki można używać normalnie.

...wstecz

Wycena ogrzewania

Ogrzewanie kamienne

Kontakt e-mail

Copyright © 2013 Neone MAXTHERM - Ogrzewanie Marmurowe | ul. Syrokomli 2, 44-300 Wodzisław Śl. tel. 32-750-58-36 kom. 503-876-774 email: